Czy ciucholandy jeszcze raz podbiją rynek odzieżowy?

Kupowanie w lumpeksach było niezwykle rozpowszechnione jeszcze parę lat wstecz. Na skutek tworzenia wielkich centrów handlowych oraz ściągania z zachodnich krajów silnie działających sieci odzieży, posiadacze ciucholandów funkcjonowali coraz słabiej i w ostateczności byli zmuszeni zamknąć swoje przedsiębiorstwa. Aczkolwiek nieoczekiwanie w ostatnim czasie ten trend zupełnie się odwrócił.

Na obszarze Europy second-handy błyskawicznie powracają. Udało się znaleźć przepis na to, aby lumpeks był masowo uczęszczany przez klientów i zapewniał dochody. Kluczowe jest właściwe ustawienie towaru oraz dobra hurtownia odzieży. Warto mieć znajomości z paroma dostawcami, również spoza kraju.

Pomimo niskich stawek obowiązujących w ciucholandach w wybrane dni mamy możliwość skorzystać z jeszcze wyższych rabatów, jednak należy spodziewać się uboższego wyboru, gdyż to głównie dni dowozu przywabiają najszerszą liczbę klientów. Z tego powodu to istotnie przytoczona wcześniej dobra hurtownia (bezpłatny dostęp) odzieży jest niezbędna do należytego funkcjonowania tego biznesu. Dobrym pomysłem jest obserwowanie stron internetowych, gdzie dodawane są fotografie asortymentu, który będzie można zakupić w niedalekim okresie.

Obok standardowych punktów odzież używana jest realna do kupienia w Internecie. Każdy wystawiony przedmiot jest precyzyjnie opisany i uwieczniony na zdjęciach. Znawcy odwodzą od bezmyślnego zmierzania za przecenami i kupowania rozsądnie, na podstawie własnego gustu. To odzież używana http://www.dortex.pl/ kojarzy się z second-handami, lecz dostaniemy tam także książki, albumy, jak również ozdoby do domu. Więcej w temacie tutaj:

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko jesteśmy zobligowani do oszczędzania. Lumpeksy są zatem doskonałą alternatywą dla miłośników zakupów, którzy za niedużą kasę mogą natrafić na interesujące oraz oryginalne przedmioty, zwykle w nienaruszonym stanie. Stereotypowe myślenie o takim punkcie jako miejscu o odpychającym aromacie, pełnym ścisku i tandetnych ubrań zanika. Odzież używana nie jest tematem krępującym. Bez wątpienia możemy oczekiwać tworzenia następnych ciucholandów oraz rozwijania tych już istniejących.