Jakiego typu cechy musi posiadać dobry fryzjer? Jak powinien być urządzony jego salon kosmetyczny?

Jaki musi być porządny fryzjer? Na takie pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jak jednak płacisz za wykonaną pracę masz całkowite prawo, aby słuchał twoich uwag i próśb. Przede wszystkim podstawią jest właściwa komunikacja – jeżeli fryzjer stosuje się do twoich zaleceń, robi to właściwie, a do tego się nie obraża, to oznacza, iż warto z tym fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz rzecz jasna zawsze prawo do konsultowania się, i to w czasie zarezerwowanym na cały zabieg. Jeśli umówimy się na pełną usługę, czyli mycie, strzyżenie i modelowanie, fryzjer musi mieć czas, by przedstawić nam różne opcje nowej fryzury. Nie może nas poganiać czy patrzeć nerwowo na zegarek. Fryzjer powinien mieć świeże spojrzenie, i to nawet, kiedy odwiedzamy jego gabinet od kilku lat.

Zawsze można poprosić o dobranie nowego uczesania czy odcienia włosów, jaki będzie idealnie pasował do naszej urody, to znaczy wszystkich detali, takich jak nasza karnacja, figura czy kształt głowy. Jeśli mamy wrażenie, iż fryzjer działa jakby mechanicznie, nie rozwija się, nie interesuje najnowszymi trendami, a przy tym w taki sam sposób czesze pozostałe klientki, to lepiej szybko zmienić salon fryzjerski. Specjalista, zanim przystąpi do pracy, powinien dotknąć twoich włosów, by stwierdzić w jakim są stanie. Pełna oferta jest tu: .

Powinien też sprawdzić inne detale, spojrzeć na skórę głowy, aby zobaczyć czy nie am tu problemu. W dobrym salonie są odpowiednie kosmetyki fryzjerskie dla wszelkiego rodzaju problemów. To znaczy, że znaleźć można tam specyfiki nawilżające do włosów suchych, lekkie, które nie obciążają cienkich włosów i wiele innych. Dobry fryzjer zawsze zafryzjer (naszymi meblami fryzjerskimi)e swój salon w najlepszych hurtowniach, gdzie mają najbardziej specjalistyczne artykuły dla fryzjerów. Interesujące dane: najlepsze kosmetyki fryzjerskie.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry specjalista to także taki, który kocha własną pracę, a można to odczuć bardzo szybko, od momentu kiedy zaczyna, już od samego wejścia do salonu. Taki fryzjer powinien wyglądać jak najlepiej, mieć zadbane włosy, powinien być dobrze ubrany. Taki fachowiec przecież to w jakiś sposób również kreator nowych trendów, więc powinien dawać przykład. Nie wspominając już o tym, iż jest on przede wszystkim wizytówką swojego salonu fryzjerskiego.