Przydarzył ci się bolesny upadek i nie możesz wrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może przyszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez należytej sprawności ruchowej, wprowadza to w jego codzienność ogromne ograniczenia, staje się podłożem dyskomfortu i utrudnień na licznych płaszczyznach. Częstą przyczyną dolegliwości narządu ruchu okazuje się upadek albo odmienny uraz, nierzadko całkiem błahy, a jednak mający wielki wpływ na zdrowie i szansę poruszania się. W przypadku podobnych komplikacji należy postarać się o odpowiednią pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W momencie, kiedy stwierdza się u siebie pewne dolegliwości łączące się z narządem ruchu, trzeba odwiedzić dobrego ortopedę. Nie musi być to następstwo upadku czy urazu sportowego, chociaż w mnogich przypadkach tak właśnie się dzieje. Ortopeda opiekuje się wszelkimi nieprawidłowościami w układzie narządu ruchu, także schorzeniami i dolegliwościami. W przypadku, jeśli nie będzie w stanie określić, co jest przyczyną kłopotów, skieruje na bardziej specjalistyczne badania, chociażby z zastosowaniem RTG lub USG. Jeżeli zachodzi taka konieczność, może wysłać też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja ma za zadanie postawić cię na nogi

Rehabilitacja to zabieg leczniczy, którego rolą jest przywrócić rekonwalescenta do stanu możliwej kondycji. Przybiera ona naprawdę różnorodne postaci i bywa ściśle dopasowana do charakteru choroby lub urazu.

Zainteresował Cię ten opis? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj kurtka nike do woli o ciekawiących Cię sprawach.

W pewnych wypadkach zalecane bywają zajęcia na basenie, fizjoterapia, masaż, lecz z równie świetnym rezultatem stosuje się także specjalne naświetlania, jak również pozostałe formy terapii. Wszelkie działania wykonywane w ramach rehabilitacji muszą mieć miejsce pod nadzorem wykwalifikowanego rehabilitanta. Lepiej nie rozpoczynać również żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić.

Może Cię zainteresować – lekarz sportowy kraków – serwis internetowy

W pewnych sytuacjach pomocny jest lekarz sportowyJeśli mamy do czynienia z urazem powstałym podczas zajęć sportowych albo po prostu regularnie trenujemy i chcemy mieć pewność, że wrócimy do najlepszej formy, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, jakiego domeną jest opieka nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak pokierować rehabilitacją, by niosła ona optymalne wyniki i pozwalała powrócić do pełnej formy.

Może Cię zainteresować: Prywatne Gabinety Ortopedyczno Rehabilitacyjne w Krakowie