Wizyta u fryzjera

Salon fryzjerski to miejsce, gdzie także wiele lat temu przychodzili ludzie, by zadbano o ich włosy. Jest to tego typu miejsce, do którego wiele ludzi udaje się bardzo chętnie. Czynności związane z myciem, czesaniem i układaniem włosów są w większości przypadków przyjemne, zwłaszcza gdy przykładowo mycie włosów łączy się masażem. Ponadto pracownicy używają aromatycznych kosmetyków, zawierających różnego typu pożyteczne substancje, jak na przykład olejek arganowy.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Salony fryzjerskie na dzień dzisiejszy coraz częściej połączone są z gabinetami kosmetycznymi czy z solarium (więcej: olejki do regeneracji włosów). Poza pielęgnacją włosów można tam więc także poddać się masażowi lub zyskać opaleniznę w solarium. W salonach fryzjerskich używa się różnorodnego potrzebnego sprzętu mechanicznego. Do istotnych narzędzi zaliczają się na pewno suszarki do włosów. Mogą mieć one zróżnicowane formy oraz zróżnicowaną moc. Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszy się prostowanie włosów, stąd w salonach prostownice do włosów są obecnie urządzeniem wręcz koniecznym (dla kobiet).

Kosmetyki fryzjerskie

Prostownico-lokówka MPR-02 firmy MPM

Autor: MPM
Źródło: MPM

Kosmetyki, których używają fryzjerzy, są zazwyczaj bardzo wysokiej jakości. Czasami specjalistyczne odżywki i inne środki do pielęgnacji włosów można w danym salonie fryzjerskim nabyć. Niezwykle ważną grupę stanowią w tym miejscu środki, wykorzystywane do koloryzacji, jak na przykład z serii Wella Touch. Znaczna liczba klientek zakładów fryzjerskich odwiedza zakład właśnie dla zmiany barwy włosów lub zaaplikowania świeżej farby, zrobienia balejażu lub pasemek. Istnieje wiele rodzajów środków, wykorzystywanych do koloryzacji. Każdy z producentów udostępnia ponadto inną gamę kolorów swoich produktów. Jedną z takich serii jest Goldwell Colorance. Nazwa ta zyskuje sobie aktualnie coraz znaczniejsze grono użytkowników.

Wyposażenie

W zakładzie fryzjerskim używa się różnorodnych specjalistycznych akcesoriów. Do najbardziej istotnych zalicza się te, wykorzystywane do skracania włosów. Są to więc głównie różnego typu nożyczki fryzjerskie oraz maszynki do strzyżenia. Ponadto istPonadto: idź pod ten adres www.angelka.pl/? również wszelkie przyrządy, wykorzystywane do czesania, a więc różnego rodzaju grzebienie. Bardzo specyficzny w tej grupie jest grzebień do pasemek, posiadający charakterystyczny kształt.