Odzież służbowa jest symbolem prestiżu, zatem w bankach oraz hotelach pracują stosownie ubrani podwładni

Schludny wygląd oraz uśmiechnięta twarz bardzo często decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, dla przykładu na stanowisko pracownika biurowego. Chociaż w anonsach wedle przepisów nie wolno stosować takich zwrotów jak miła aparycja lub wiek do 30 lat, to są używane nagminnie. Zresztą taki fakt nie zaskakuje, bo pracownik, który ma styczność z klientem jest pierwszym i jednocześnie najistotniejszym reprezentantem konkretnej firmy.

W niektórych profesjach dostojny ubiór bywa symbolem profesjonalizmu i ma budzić zaufanie do danej placówki. Weźmy więc pod uwagę chociażby kobiety zatrudnione w parabankach, które nawet w trakcie upałów są zmuszone przychodzić do pracy w rajstopach, a na ich nogach obowiązkowo mają się znaleźć czółenka zupełnie zakrywające palce oraz pięty. Najlepszym ubraniem dla doradczyni klienta będzie dwuczęściowy kostium w niejaskrawych odcieniach i materiałowa śnieżnobiała lub jasnobeżowa bluzka. Natomiast panowie zasiądą za ekranem notebooka w eleganckich garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( spory wybór odzieży na ) w znacznym stopniu różni się od strojów, jakie wkładamy na co dzień. Recepcjonistki wkładają koszule z wyhaftowanym na kieszeni logo, a także z dobrze widoczną nazwą zajazdu. Do kompletu załączone są też spódnice lub spodnie jeansy damskie sklep internetowy w prostych fasonach. Natomiast panowie zatrudnieni na recepcji także muszą wyglądać jak z żurnala i zakładać ubranie szyte na zamówienie. Dowolność w wyborze garderoby w żadnym razie nie obowiązuje w profesji kelnerki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Tak odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w prywatnych szkołach bądź pracownic pizzerii powinna być wykonana z dobrych gatunkowo tkanin. Pracownicy muszą posiadać co najmniej dwa komplety ubrań, które dodatkowo mają charakteryzować się sporą odpornością na zagniecenia – bodajże nic tak nie deprecjonuje recepcjonistki jak pogniecione spodnie.

O ile na dobrym gatunku zaoszczędzić nie można, to na hurtowym zamówieniu jak najbardziej. Jeżeli hotel posiada swoje oddziały w Wrocławiu, Łodzi, Mrągowie czy innym niepodanym tutaj mieście, to może za jednym zamachem, a nawet pojedynczym kliknięciem myszki, zamówić piękne ubrania dla pracowników recepcji oraz sprzątaczy zatrudnionych we wszystkich placówkach (nowa kolekcja : ). A każdy przecież świetnie wie, że na duże rabaty można liczyć tylko wtedy, gdy nabywa się produkty w większych ilościach.

Sprawdź też: