Piaskowanie – sposób na pozbycie się przebarwień nazębnych

Piaskowanie zębów jest to dentystyczny zabieg polegający na usuwaniu nazębnych osadów i nieładnych przebarwień za pomocą tzw. piaskarki czyli specjalnego urządzenia, jakie kieruje strumień piasku stomatologicznego na zęby.

dentysta łódź

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com
Piaskowanie zębów Łódź dopomaga w walce z osadem , jest zabiegiem korygującym po skalingu. Płytka nazębna jest to gęsty osad, niekiedy o brązowym zabarwieniu, powstały z pozostałości jedzenia wymieszanych z obumarłymi komórkami błony śluzowej, drobnoustrojami, który zalega na szkliwie zębów. Bakterie wchodzące w skład płytki powodują schorzenia dziąseł, przykładowo zapalenia dziąseł oraz paradontozę oraz produkują kwas, jaki atakuje szkliwo zębów i przyspiesza powstawanie zmian próchnicowych. Szczoteczka do zębów nie będzie w stanie oczyścić wszelakich z trudem dostępnych punktów, w których szybko gromadzi się płytka bakteryjna, dlatego regularnie powinno się wykonywać piaskowanie zębów Łódź. Piasek stomatologiczny dociera do wszelakich nawet najdrobniejszych szczelin po czym eliminuje wszystkie szkodliwe osady, a przez to minimalizuje ryzyko zaistnienia chorób zębów jak też dziąseł.
fototerapia

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Dla kogo jest przeznaczony jest ten zabieg? Piaskowanie zębów jest przeznaczone dla: palaczy, osób popijających dużo kawy jak też herbaty, ludzi noszących aparaty ortodontyczne, posiadaczy tzw. stłoczonych ząbków, ludzi, którzy zdecydowali się na wybielanie zębów. Osoby te muszą decydować się na zabieg co kilka miesięcy. Piaskowanie zębów jest zabiegiem ochronnym, który wykonuje się raz na pół roku.

Systematyczne poddawanie zębów piaskowaniu, w celu usuwania drobnych przebarwień, spowoduje, iż zapobiegniemy rozwojowi mikroorganizmów, chorobom ząbków oraz dziąseł i zachowamy schludny wygląd zębów. Nieomalże każdy dentysta (chirurg stomatolog warszawa) Łódź, przeprowadza piaskowanie.