Co można poczynić gdy dokucza kłopot z narządem moczowym, by czuć się lepiej i wygodnie każdego dnia?

Zalisz się na przeróżne przypadłości powiązane z układem moczowym? Doskwiera Ci problem trzymania moczu lub inna choroba? Sprawdź co na to doktorzy!
Jest tak, że zbyt wielka powierzchnia warg sromowych mniejszych może wywoływać dyskomfort powiązany właśnie z tą częścią ciała.

Może być wtedy potrzebna operacja warg sromowych. Wiąże się to m.in. z kłopotami związanymi z czystością osobistą, aktywnym uprawianiem sportu, a także czuciem uniesień seksualnych. Operacja warg sromowych mniejszych wykonywana jest najczęściej w znieczulaniu dożylnym a także miejscowym (czy warto się poddać operacji warg sromowych). Operacja ta wykonywany bywa z nacięcia w budowie tylnej czy też klinowo w środkowej, co z kolei pozwala nam zachowanie naturalnego skraju warg i zagwarantowanie ich dotychczasowej czułości na przeróżne bodźce. Co więcej, w niektórych sytuacjach, kiedy to wargi są niepomiernie duże trzeba dokonać ich pomniejszenia na całej długości. Może to z kolei wywoływać w niektórych przypadkach małe zmniejszenie wrażliwości. Operacja warg sromowych pozwala także na wyrównanie ich asymetrii.
operacja warg sromowych

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym niezwykle dokuczliwym i krępującym kłopotem zdrowotnym osób problemy z moczem (NTM). Ta nieprzyjemna dokuczliwa dolegliwość utrudnia całodobowe czynności wielu kobietom i to w różnym wieku. Dolegliwość ta niezmiernie znacząco ma skutek nie tylko na obniżenie jakości życia, a może również posiadać spory wpływ na sport, aktywność zawodową, a także seksualną. Na przekór wszystkiemu zaledwie tylko 20-25% kobiet skarżących się na nietrzymanie moczu idzie do lekarza. W wielu sytuacjach potrzebne jest zaś leczenie.

Sądzimy, że nasz wpis Ci się spodobał. Jeżeli tak, to na tej stronie (https://rehabi-rehabi.pl/kule-pachowe) można wyszukać kolejne interesujące informacje. Napisz o swych przemyśleniach.

Nietrzymanie moczu leczenie to istotna decyzja. A skąd ta dolegliwość? Nietrzymanie moczu ( czyli inaczej inkontynencja) to dokuczliwy symptom opierający się na niekontrolowanym przecieku moczu. Nietrzymanie moczu leczenie umożliwia zniwelować objawy tej dolegliwości -> na czym polega leczenie nietrzymania moczu.

Za częste powody ryzyka tej dolegliwości uważa się takie czynniki jak wiek, sporą liczbę ciąż i porodów, a także uszkodzenia dna miednicy, kłopoty rdzenia kręgowego czy też schorzenia neurologiczne, nadwaga, powikłany kaszel, zaparcia i odbyte operacje ginekologiczne. Duże znaczenie w występowaniu się tej trudnej przypadłości może mieć także uprawianie niektórych z dyscyplin sportowych takich jak przykładowo podnoszenie ciężarów lub zapasy.