Jakie są przyczyny i objawy różnorodnego typu chorób nadgarstka?

Ból nadgarstków jest przeważnie wywołany różnorakimi kontuzjami albo zwichnięciami. Występują jednak także odmienne powody, chociażby czynniki, które mogą skutkować w tego typu sposób.

Od często występującego przeciążenia do choroby zapalnej stawów.
Ziołowy ogród

Autor: atl10trader
Źródło: http://www.flickr.com
Nadgarstek jest niezwykle istotną częścią ludzkiego ciała. Tworzy go duża ilość drobnych kości i przegubów. Są w nim również nerwy, mięśnie czy też ścięgna. Ta część ciała jest zatem bardzo delikatną i skomplikowaną strukturą, która jest wystawiona na nie tylko urazy czy też przeciążenia, ale także na różne choroby nadgarstka. Jedną z takich dolegliwości jest ZCN, zatem zespół cieśni nadgarstka. Do przyczyn powstawania tej przypadłości należy wieloletnie i okresowe wywieranie ucisku na zlokalizowany w nadgarstku nerw pośrodkowy. Przeważnie problemy rozpoczynają się stosunkowo niewinnie. Pacjenci narzekają na zdrętwiałe palce oraz na bolący od czasu do czasu nadgarstek lub dłoń czy palce. Niestety wraz z postępowaniem cieśni nadgarstka różne objawy się powiększają. Mogłyby być niezwykle dokuczliwe także w czasie odpoczynku.
Inną chorobą nadgarstka jest także dolegliwość o nazwie „łokieć tenisisty”. Podobnie ZCN, choroba ta wywodzi się z przeciążenia. Są w takiej sytuacji nadwyrężane tkanki mięśniowe palców i prostowników nadgarstka. Do najczęstszych symptomów zaliczany jest ból pojawiający się po zewnętrznej stronie łokcia i silny ból podczas próby jego wyprostowania.

Masz chęć na inną tego typu publikację na opisywany tu temat? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link – to ważna witryna (https://rehabi-rehabi.pl/kule-lokciowe).

Zwyrodnienie stawów, zatem osteoartrsoza pojawia się u osób, którzy mają od 40 do 60 lat.

Mechanizmy tej dolegliwości atakują różne stawy. Chorujący narzekają na dosyć specyficzny ból. Występują ponadto m.in. dolegliwości reumatyczne czy też Zespół de Querviana.