Zabieg powiększania piersi własnej tkanki tłuszczowej

Powiększanie piersi tłuszczową tkanką jest alternatywą dla silikonowych implantów. To metoda powiększenia biustu, która cechuje się mniejszą ingerencją w ciało kobiety, toteż mówi się, że jest to nieinwazyjne powiększanie biustu. Niestety, choć znane są naukowe badania potwierdzające bezpieczeństwo oraz efektywność powiększania biustu tą metodą, niemożliwe jest bezdyskusyjne stwierdzenie, czy jego plusy są wystarczające, ażeby zapomnieć o ryzyku, jakie niesie ze sobą zabieg.

zabieg, operacja

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Przeszczep tłuszczu do biustu, zwany także lipoiniekcją, polega na pobraniu za pomocą wykorzystywanych do liposukcji strzykawek jak też igieł tkanki tłuszczowej z miejsc, w jakich występuje ona w nadmiarze, na przykład z podbrzusza lub bocznej powierzchni ud (ewentualnie liposukcja twarzy). W następnej kolejności, po właściwym przygotowaniu tkanka tłuszczowa wstrzykiwana zostaje w wybrane okolice ciała. Przeważnie przeszczep tkanki tłuszczowej wykorzystuje się do uwydatnienia ust lub wypełniania głębokich bruzd na buzi. Ilość przeszczepianej tkanki jest wtenczas nieduża, wynosi do kilkudziesięciu cm³. Konsekwencje operacji nie są permanentne – najczęściej część tkanki tłuszczowej absorbuje się po upływie sześciu miesięcy.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową miało swe początki w latach 80.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tu dużo przydatnych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Metoda ta jednak od razu zdobyła grono przeciwników, zwracających uwagę na możliwość tworzenia się w piersiach zwapnień oraz blizn tkankowych. Okazało się także, iż na poziomie badań profilaktycznych rozróżnienie zwapnień spowodowanych rakiem piersi a także przeszczepem tkanki tłuszczowej jest ogromnie trudne. Rozwój oprzyrządowania stosowanego w diagnostyce nowotworu piersi, szczególnie powstanie aparatów do cyfrowej mammografii, umożliwia aktualnie lepsze rozróżnienie między łagodnymi a także złośliwymi zmianami w piersiach.

piersi, biust

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl
Ponadto, poprawie uległy również techniki chirurgiczne wykorzystywane w przeszczepach tkanki tłuszczowej, zapewniając uzyskanie lepszych wyników. Obecnie nie mamy wystarczająco jasnych przesłanek, by potwierdzić bezpieczeństwo zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej. Na pewno operacyjne powiększanie piersi z użyciem silikonowych protez będzie zabiegiem w wyższym stopniu inwazyjnym aniżeli lipoiniekcja. Jeśli idzie o przeszczep tłuszczu do biustu cena nie jest niestety mała. Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu umożliwia powiększenie piersi max. o jeden rozmiar miseczki stanika.