Jakim sposobem efektywnie zmagać się z otyłością – opaska żołądkowa jako najlepsze wyjście

Współcześnie sporo osób walczy z problemem otyłości. W współczesnych czasach kłopot otyłości jest niesłychanie nagminny i niemało osób na co dzień boryka się z tym problemem. Oczywiście nadwagę i otyłość wolno przemóc, jednakże nie jest to bezproblemowe i wymaga dużego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania i wytrwałości.

dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby efektywnie zrzucić daremne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim stosowna dieta oraz także aktywność fizyczna. Aczkolwiek nie u każdego przyniesie to wystarczające efekty. Zatem dzisiaj niezwykle dużą popularnością cieszy się zabieg, jaki sprawnie pozwala pozbyć się otyłości – tak zwana opaska żołądkowa.

Założenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, jaki znany jest już od wielu lat. Cechuje się on ogromnie dużą efektywnością i daje istotnie pokaźne rezultaty, gdyż już w ciągu dwóch lat można pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a w wielu przypadkach nawet jeszcze więcej. Opaska taka znakomicie sprawdza się więc w wielu przeróżnych przypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski żołądkowej, jaka jest zaopatrzona w balon żołądkowy wykonalne jest regulowanie tempa odchudzania.

dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem wyjątkowego płynu, jakim jest wypełniany, natomiast w zależności od jego stopnia zaciśnięcia przyjmuje się mniejsze lub większe dawki pokarmu. Założenie takiej opaski trwa z grubsza 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, potem pacjent przyjmuje środki przeciwbólowe. Jeszcze tego samego dnia po wykonaniu operacji pacjent powinien rozpocząć siadać, jednakże polecany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do całościowej sprawności i normalnej aktywności wraca się przeważnie po kilku tygodniach.

Czy masz ochotę dowiedzieć się czegoś nowego na opisywany temat? Jeżeli tak, to idealnie, gdyż ta pomocna strona na pewno także Cię zainteresuje.

Cena założenia takiej opaski to z grubsza 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten kierowany jest przede wszystkim do osób otyłych, jakich BMI wynosi ponad 40, natomiast inne metody odchudzania są nieskuteczne. Na dodatek operacja taka polecana jest także osobom, jakie posiadają rozliczne problemy zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak na przykład cukrzyca, zespół bezdechów sennych czy także nadciśnienie.