Laserowa korekta wzroku: zalety i minusy

Wady oczu dotyczą już nieomal połowy Polaków. Potrzebujesz na zawsze ściągnąć okulary bądź soczewki kontaktowe? Laserowa korekcja wzroku naprawia wzrok oraz przywraca całkowitą ostrość spostrzegania. Wady wzroku stają się coraz to bardziej powszechną przypadłością współczesnej cywilizacji. Okuliści alarmują, że już niemal połowa Polaków cierpi na krótkowzroczność. Wielu z nich fantazjuje o tym, ażeby pozbyć się binokli czy szkieł kontaktowych i zdołać spostrzegać wszystko w pełnej ostrości. Aktualnie możliwość całkowitego pozbycia się wady wzroku zapewnia tylko laserowa korekcja wzroku.

Badanie wzroku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku jest pewną alternatywą dla klasycznych okularów i soczewek kontaktowych. Okulary są sposobem korygowania wady, zaś laser jest strategią przywracającą pełną ostrość widzenia. Pacjenci, jacy odbyli zabieg laserem potwierdzają, iż poprawa spostrzegania zauważalna jest bezzwłocznie po jego zakończeniu. Jak przebiega zabieg laserowej korekty wzroku? Sam zabieg ma miejsce przy znieczuleniu miejscowym, dzięki temu chory jest cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem. Po podaniu kropli przeciwbólowych do oczu, drugim etapem zabiegu będzie poszerzenie a także unieruchomienie powiek. Dalej dociera do najistotniejszego momentu, a więc zastosowania lasera. Laser, który jest stosowany w czasie zabiegu wyróżnia się wyjątkową precyzją. Jeśli chory zapomni o tym, że musi patrzeć przed siebie po czym odwróci na sekundę wzrok, laser sam wyłączy się. Nie ma więc żadnych obaw, iż laser będzie przypadkiem nastawiony w inne rejony oka.

Kto może poddać się laserowej korekcie wzroku? Laserową korekcję wady wzroku można wykonać u praktycznie każdego chorego.

Przejdź na autorski serwis (https://medicart.wroclaw.pl/usg-kanalu-kregoslupa-wroclaw/)! Tam czeka na Ciebie następna fantastyczna dawka szczegółowych postów na powyższy temat. Nie pożałujesz!

Jedynym ograniczeniem będzie wiek. Jednostka musi mieć ustabilizowaną wadę wzroku, zatem laserową korektę wykonuje się po ukończeniu dwudziestego roku życia. Wszyscy chorzy poddawani zostają przedtem badaniom kwalifikującym. W czasie nich mogą pojawić się następujące przeciwwskazania: prędki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed operacją, katarakta, jaskra, zapalne schorzenia oczu, rozrusznik serca, brzemienność i laktacja, schorzenia autoimmunologiczne.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Czy laserowe operacje oczu musimy powtarzać? Celem operacji jest trwała korekcja wady wzroku. W jaki sposób znaleźć klinikę wykonującą tego typu zabiegi? Wystarczy uruchomić komputer po czym wbić: laserowa korekcja wzroku opinie.