Leczenie chorób zwyrodnieniowych z wykorzystaniem komórek macierzystych – co powinieneś wiedzieć na ten temat

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dziś. To istniejący zwrot w medycynie, jaki może okazać się nadzwyczaj wydajną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Pożądane byłoby jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda kuracja za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

badania w laboratorium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste mają dar niezliczonej liczby podziałów a też zdolność różnicowania się do innego typu komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje niezmiernie wielkie prawdopodobieństwo, że chorobami, jakie da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, defekt mięśni, choroby zwyrodnienia stawów oraz masa innych chorób. Niewątpliwie wolno oznajmić, iż komórki macierzyste to przyszłość dzisiejszej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak na przykład biodro czy rekonstrukcja więzadła krzyżowego, komórki macierzyste dają osobom chorym istotnie niesłychanie sporo korzyści. Przede wszystkim dzięki procesowi leczenia chory odczuwa pomniejszy ból, modyfikuje się ruchomość stawów, a także niszczenie stawów jest pokaźnie opóźnione. Wskazane jest jednak pamiętać o tym, że terapię komórkami macierzystymi stosuje się wyłącznie wtenczas, kiedy stawy nie są zupełnie zniszczone. Jeśli potrzebowałbyś dowiedzieć się więcej w kwestii leczenia przy użyciu komórek macierzystych, przykładowo ciekawi Cię bieg leczenia konkretnych stawów, należałoby skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak na przykład komórki macierzyste biodro, na pewno migiem odnajdziesz niezwykle dużo przydatnych i praktycznych informacji na ten temat.

Należałoby także odpowiedzieć sobie na pytanie albo leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest niestety przecząca. Za zabiegi te należy zapłacić z grubsza 8 tysięcy złotych, poza tym dochodzi jeszcze rehabilitacja akson axis rehabilitacja po operacji kręgosłupa po zabiegu, która może pociągać koszty ponad 5 tysięcy złotych. Zabieg ten na pewno nie należy więc do najtańszych. Czytaj też