Zadbaj o usunięcie uciążliwych kontuzji i chorób- to skuteczna rada na przyszłosć

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport kiedyś raczej dozna jakiejś kontuzji. Jest to w zasadzie nie do uniknięcia, ale nie powinno być powodem do rozpaczy. Stawy czy różne elementy naszego ciała czasami po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasem wystarcza jeden niefortunny krok, by złapać kontuzję. Nie oznacza to jednakże, że należy porzucić naszą pasję.

Wystarczy tylko właściwa diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec to potwierdzi.Na początku łatwiej o urazy

Rehafit

Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com

O kontuzje łatwo w szczególności z początku aktywności sportowej. Mięśnie wzmacniają się szybciej niż ścięgna albo stawy, więc jesteśmy narażeni na urazy w tym momencie, w którym wydaje się nam, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co począć gdy już złapaliśmy kontuzję?

Przede wszystkim nie histeryzować. Nerwy i rozpacz nic tutaj nie odczynią.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło praca w irlandii a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Skoro coś się wydarzyło, to trudno, teraz można tylko odpowiednio kontuzję wykurować. Kolejna niezwykle ważna sprawa – nie wolno urazu „rozćwiczyć”. To tylko może pogłębić uraz. Ból jest znakiem od organizmu, że coś jest nie tak i nie należy go ignorować. Można sobie zrobić ogromną krzywdę. Obolałe miejsce trzeba schłodzić i rozpocząć leczenie.

Jak zacząć leczenie?

Z kontuzją należy udać się do specjalisty, najszybciej jak się da. Wyszukajmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie rzuci nam, że należy odpuścić sobie sport. Po diagnozie następnym krokiem musi być fizjoterapia. Z pewnością poradzi jak unikać kolejnych kontuzji, więc nie wahajmy się dopytywać o wszystko, co do czego mamy wątpliwości.

Leczenie urazu może udać się w krótkim czasie. Czasem wystarczy zaledwie kilka tygodni i czujemy się jak nowo narodzeni. Poważne urazy oczywiście leczy się dłużej, lecz wystarczy tylko odrobinę systematyczności, by powrócić do ulubionego sportu ze zdwojoną siłą. I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak unikać kontuzji. Dobry fizjoterapeuta pomoże nam zrealizować nasze sportowe ambicje.