Wszelkie zmysły są niezwykle istotne do normalnego funkcjonowania – więc należy troszczyć się o nie

Mówi się, że strata wzroku jest najbardziej traumatycznym przeżyciem. Jednakże, gdy zaczynamy mieć kłopoty ze słuchem, to również jest fatalnie.

zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
proces

Autor: Angie Jane Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy choć raz w roku musi zaliczać kontrolne badania. Kontrolowanie swojego zdrowia wydaje się być niezwykle ważne. Powinniśmy sprawdzać morfologię oraz poziom najważniejszych hormonów. Jednak warto także sprawdzać regularnie wzrok i słych. Ze słuchem jest ten problem, że stosunkowo długo możemy nie zauważać problemu. Przyszło nam żyć w czasach, gdy w miastach zawsze otacza nas jakiś hałas — jeżdżą auta, mamy włączony telewizor albo ktoś rozmawia przez telefon. Dlatego początkowo fakt, że czegoś znowu nie dosłyszeliśmy, może być przez nas przeoczony. Dlatego warto kontrolować ten zmysł u specjalisty. Na kontrolnym badaniu wejdziemy do specjalnego pokoju i będziemy musieli naciskać przycisk, każdorazowo, gdy usłyszmy jakiś dźwięk. Będą one raz ciche, a niekiedy głośne. Nie ma się co martwić — badanie nie jest bolesne i trwa zaledwie kilka minut. Na podstawie wyników doktor stwierdzi, co nam jest. Jeśli natomiast straciliśmy słuch, to na pewno uszczęśliwi nas fakt, że medycyna tak się rozwinęła, że dzisiaj wszczepia się nieduże implanty implanty stomatologiczne titanium gdańsk do ucha i osoba znowu może słyszeć.

To po prostu cud, a dla osoby wyleczonej ogromna zmiana w życiu na lepsze. Od dziś będzie mogła słuchać muzyki i będzie mogła rozmawiać z każdym — panią w piekarni czy listonoszem.