Choroby oczu do rzadkich nie zaliczają się

Choć może czasami trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory są w stanie je zaatakować. Naturalnie, to okazuje się jedna z tych najniebezpieczniejszych chorób oczu, co nie oznacza zupełnie, iż inne nie są groźne.
Są, być może nie tyle dla życia, lecz nieleczone grożą utratą wzroku.

Jakie to choroby? Jedną z bardziej niebezpiecznych bywa niewątpliwie jaskra. Borykający się z nią muszą przymusowo kontrolować poziom ciśnienia w gałce ocznej – gdy skoczy zbyt wysoko, grozi wtedy trwała utrata wzroku. Najpowszechniejsza choroba oczu? Oczywiście katarakta.

Zainteresowały Cię opisy podane w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj także otwock sushi podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zapraszamy do kolejnej witryny.

Czasem rozwija się wolno, ale gdy dostrzegamy, iż tracimy na ostrości widzenia, powinno się udać się do okulisty, ponieważ najpewniej są to jej początki. Leczy się ją zabiegowo, szczęśliwie w prosty i w gruncie rzeczy bezbolesny sposób. Stosowane współcześnie laserowe usuwanie zaćmy jest kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po paru godzinach może opuścić szpital. Dzieje się tak dlatego, że chory u którego wykonuje się laserowe usuwanie zaćmy nie jest usypiany. Znieczulone odpowiednimi kroplami bywa tylko oko. Zwana przypadłością starszych ludzi zaćma absolutnie nie jest przypisana jedynie seniorom. Bardzo często może bowiem być następstwem urazów oka – w takim wypadku też naturalnie musi być usuwana.

rentgen

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
zęby

Autor: iXell
Utrata wzroku dla każdego okazuje się tragedią, po której najprostszych czynności należy uczyć się od początku.

Lepiej zatem czasem z błahej przyczyny pójść do okulisty niż unikać wizyty latami, chociaż jakość wzroku sugeruje, że dzieje się z nimi coś niewłaściwego.