Jak pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację

Święta czy inne uroczystości to czas, gdy zwykle odstępujemy od diety oraz zajadamy się smakołykami, wielokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu lub cukru. Nie odmawiamy sobie następnego kawałka apetycznej pieczeni albo przepysznie prezentującego się tortu, bo przecież normalnie nie zjadamy tak dużo, więc raz na jakiś czas możemy dać się rozpieszczać. Niestety nasza wątroba nie zawsze się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co przejawia się wzdęciami, bólami oraz innymi dokuczliwymi dolegliwościami. Wtedy idealną pomocą – rzecz jasna poza zrezygnowaniem z następnej dokładki – będą odpowiednie lekarstwa, których celem jest regeneracja wątroby.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Leki te dostępne są we wszystkich aptekach, co zatem możemy wybrać?

Jednym z najpopularniejszych jest Hepatil, zawierający ornitynę, której zadaniem jest pomoc w leczeniu niewydolności wątroby. Przyspiesza zachodzące w organizmie procesy odtruwania, zwłaszcza po ciężkostrawnych daniach, jednak lek (zobacz hemorectal opinie) można także brać w razie cięższych dolegliwości, na przykład w zapaleniu lub marskości tego organu. Nieraz kupowany jest także Sylimarol, jaki nade wszystko ma zabezpieczać i regenerować komórki wątroby, w czym pomaga zawarta w nim sylimaryna. Niestety nie usuwa dolegliwości natychmiast, ale po trzydziestu dniach na pewno zauważymy dobre rezultaty.

lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być systematycznym, dzięki temu nasza wątroba bez wątpienia nam się odwdzięczy i nie będzie już robić kłopotów. Warto też mieć na uwadze Rapacholin C, jakiego fundamentalnym działaniem jest pobudzanie tworzenia żółci oraz jelit. Do kluczowych składników wchodzących w jego skład zaliczają się m.in. wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej oraz z ziela karczocha, a także olejek miętowy. Rapacholim ma także działanie przeciwzaparciowe, z czym też zmaga się wiele osób, zwłaszcza gdy na pewien czas w związku ze świętami przestają ćwiczyć.

Warto jest pamiętać o lekach, jakie możemy kupić, jeżeli i my przesadzimy z jedzeniem, i potrzebować dodatkowego wsparcia, aby pozbyć się wzdęć oraz nieznośnego bólu. Zawsze należy jest mieć jakieś lekarstwa w swojej apteczce i włożyć ją do torby, jeśli na święta jedziemy gdzieś dalej. Naturalnie lepiej jest powstrzymać się od zbyt dużych porcji, ale czasami po prostu ciężko jest się nam oprzeć, gdy na stole widzimy tyle pyszności.