Jak się odprężyć po pracy?

W dzisiejszych niezwykle stresujących czasach należy poznać sposoby na szybki relaks. Poniżej niektóre nasze propozycje, sposoby by odzyskać spokój po stresujący dniu.
Prostą metodą na odpoczynek jest zwykły spacerek.

płyn

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
przekrój - zdrowie

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz się na samotny spacer, na łono przyrody, z daleka od cywilizacji. Spaceruj na bosaka po murawie, słuchając tylko głosów ptaków jak też czerpiąc przyjemność z padających na Ciebie promieni słońca. Odsuń od siebie smutki dnia codziennego. Na czas spacerku zostają one hen – w domu. Teraz masz zwyczajnie czas jedynie dla siebie.

Zajmują Cię nowe zagadnienia? Więc bądź na bieżąco! Z tego powodu powinieneś przeglądnąć następny tekst na interesujący nas temat, by dotrzeć do bardziej dokładnych treści.

Jeśli aura nie pozwala na spacerek, pozostań w domku. Puść na pececie relaksacyjną muzykę, nalej ciepłej wody do wanny, dodaj pachnący płyn do kąpieli – taka wieczorna kąpiel na pewno wspaniale Cię zrelaksuje i zapewni głęboki sen.

węglowodany

Autor: hj_west
Źródło: http://www.flickr.com
Medytacja to następny miły sposób na wypoczynek a także pozbycie się stresu. Jest dostępna praktycznie na każdym kursie jogi, która też sama w sobie jest znakomitym pomysłem na zmniejszenie poziomu napięcia. Możemy jednak medytować też we własnym domu. W jaki sposób to zrobić? Dokładne informacje znajdziesz w bogatych zasobach internetu na tematycznych stronach. Następną opcją, która jest zarezerwowana dla bardziej dynamicznych osób (chociaż nie jedynie) jest bez wątpienia sport. Nie musisz zaraz praktykować go wyczynowo, do utraty oddechu. Już lekki wysiłek fizyczny spowoduje wydzielanie się tak zwanych endorfin, to znaczy „hormonu szczęścia”, który wspaniale wyrównuje poziom tak zwanych hormonów stresu.

Spożytkuj zatem piękną aurę, wsiądź na bicykl, załóż rolki , czy najzwyczajniej pobiegaj lub potańcz. Przekonasz się, od razu poczujesz rozluźnienie.