W jaki sposób miał oryginalnie się przedstawiać Medalik Niepokalanego Poczęcia?

Pierwsza Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Jest to także znakomita okazja do ofiarowania mnóstwa interesujących prezentów. Nie muszą być to jednak wyłącznie tego typu przedmioty jak rowery czy smartfon.

medalik cudowny

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to nade wszystko wydarzenie religijne, zatem pośród prezentów należy także dodać specjalną biżuterię.
Szelki

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com

Znakomitym rozwiązaniem jest medalik cudowny. Ma on upamiętniać objawienie, którego była świadkiem jedna z paryskich sióstr zakonnych w XIX w. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia i jest on uznawany jako symbol oddania się pod ochronę Maryi Panny. Wygląd tego medalika został przekazany wspomnianej szarytce podczas wspomnianego widzenia. Na awersie jest przedstawiona Maryja z rozłożonymi rękami. Z Jej dłoni rozchodzą się promienie blasku. Na rewersie natomiast ukazane powinny być dwa serca: Jezusa (osłonięte koroną cierniową) oraz Maryi (przebite mieczem). Jest w tamtym miejscu także pokazany wieniec, który jest złożony z 12 gwiazd.
Niektórzy producenci biżuterii nie starają się o zachowywanie tradycji i przygotowują medaliki, które na rewersie mają np. podobiznę Jana Pawła II, różne wianuszki z kwiatków lub liści. Są także medaliki z aniołami, które jednak przez co poniektóre osoby są uznawane za trochę niestosowne jako prezent dla najmłodszych. Tego typu Cudowny Medalik może zostać wyprodukowany przy pomocy różnorodnych materiałów m.in. złota lub srebra.

Jak powszechnie wiadomo, typowe srebro (srebro hurtownia) jest uznawane za nieco bardziej skromne niż złoto, z tego też powodu jeżeli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko stale miało na sobie tego typu medalik, może lepiej byłoby wybrać raczej srebro. Można nabyć łańcuszek i medalik oddzielnie, jednak częściej proponowane są one w zestawach.