Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania kuli ortopedycznej?

Laski ortopedyczne powinny być bardzo starannie wybrane: trzeba mieć na uwadze jej odporność, wielkość czy właściwy uchwyt. Sama sprawa wykonania także jest niezwykle istotna.

kule

Autor: Thomas Leuthard
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te czynniki posiadają duży wpływ na wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej.
Natomiast jedynie odpowiedni dobór sprawi, że powrót do zdrowia po doznanej kontuzji albo po zabiegu będzie znacznie łatwiejszy. Na jakie kwestie zatem zwracać uwagę, kiedy pierwszy raz wybieramy tego typu zakup – odpowiedzi odnajdziesz w niniejszym artykule. Na rynku znajdziemy dwa typy, które mogłyby posiadać kule ortopedyczne – są to kule łokciowe i kule pachowe. Znacznie częściej stosowane i częściej rekomendowane przez specjalistów są te pierwsze, czyli kule łokciowe.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://entrevilles.pl/) też zawiera równie istotne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Znacznie skuteczniej odciążają kończynę po kontuzjach, są one niezwykle lekkie i wygodne. Kule pachowe polecane są wyłącznie w przypadkach osób, które nie mogą podeprzeć się na rękach, w kulach łokciowych są zamieszczane specjalne tzw. leje.

Przy wyborze właściwej kuli musimy kierować się przede wszystkim dwoma aspektami. Należy mieć na uwadze to, przez jaki okres czasu będziemy korzystać z kuli oraz czy odciążenie kończyny ma być wyłącznie częściowe, czy całkowite. Jeśli chcemy zainwestować w sprzęt leczniczy, który będzie przez nas wykorzystywany przez znaczny okres czasu, to warto wydać odpowiednio znaczną kwotę i poświęcić trochę więcej czasu, żeby dokonać rzeczywiście odpowiedniego wyboru. O co więc należałoby ponadto zadbać? Wysokość kuli powinna być dostosowana tak, żeby po oparciu dłoni na uchwytach ręka była nieco zgięta w łokciu.

Uchwyt kuli musi z kolei być na wysokości nadgarstka oraz wygodnie wiszącej ręki. Na szczęście rynek leczniczy zapewnia szeroki wybór i przeróżne parametry, natomiast kulę można wygodnie regulować nawet o 20-30 centymetrów.