Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — w szczególności jeśli prowadzimy siedzący tryb pracy

Każdy doktor lub fizjoterapeuta powie nam bez ogródek, że musimy się ruszać, by za kilka lat nie czuć bólu kręgosłupa oraz szyi.
Częste ćwiczenia wydają się być bardzo ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednakże pracujemy non stop przed laptopem, to warto po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Możemy iść ze znajomymi z biura na siłownię albo w pojedynkę na pływalnię. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam radość. To powinna być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy zamiar zacząć się ruszać. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy ćwiczyć na siłę, to i tak po jakimś czasie to olejemy, ponieważ będziemy szukać tylko wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co również aktywuje nasze ciało.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu – z pewnością pochłoną Cię bez reszty.

Pamiętajmy tylko o tym, aby nie przeforsować się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Ważne jest to, byśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Możemy przykładowo zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który wymęczy nas w prawidłowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wtedy uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — w szczególności plecy.