Resekcja rękawowa żołądka jest dla wyznaczonej rzeczy obywateli

Każdy kto od lat walczy ze wielką nadwagą, właściwie wie, że zrzucenie niechcianych kilogramów nie należy do łatwych kwestii. Przez to znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu znacznie pomniejsza się jego wielkość.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej wraz z likwidowanym fragmentem usuwa się również tą jego powierzchnię, która produkuje hormon odpowiedzialny za poczucie głodu, przez co bardzo możemy pomniejszyć wyczuwaną ochotę na jedzenie. Co prawda po zabiegu powinniśmy się zgodzić na dość restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu mamy szansę w lepszy sposób zatroszczyć się o własne zdrowie, co powinno okazać się przecież dla nas najważniejsze.

Czy proponowana treść (medimix.pl/rekawice-medyczne) ma możliwość posiadać potrzebne dane? Jasne, że tak! Zobacz, klikając w odnośnik i przeanalizuj dodatkowe odnośnie omawianego zagadnienia.

Opaska żołądkowa nie wywiera na nas nacisku wycięcia żołądka

Jeżeli nie pragniemy mieć wycinanego fragmentu żołądka, to zawsze mamy szansę zadecydować się na rozwiązanie, które proponuje nam opaska żołądkowa. Jej włożenie spowoduje, że żołądek przyjmuje kształt klepsydry, jedzenie trafia do jego górnej części, rozpycha ścianki co powoduje, że do mózgu dociera impuls, że już jesteśmy nasyceni, a potem bardzo wąskim kanałem jest przesuwane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to, że opaska jest wypełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę zmniejszyć albo zwiększyć jej nacisk na ścianki żołądka. Jest to operacja stosunkowo bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu możemy bardzo zmniejszyć swoją wagę, bo jedzenie – sushi skórzewo będzie dłużej przetrawiane, a więc my będziemy czuli mniejszą chęć jedzenia.

Przedyskutujmy z lekarzem co będzie najlepsze dla nas

Posiadając trudy z nadwagą oraz nie mogąc sobie z nią poradzić samodzielnie, trzeba iść do lekarza, aby on dopomógł nam wybrać odpowiednią metodę dla nas. Mamy szansę zadecydować się na wycięcie części żołądka, albo na jego ściśnięcie, jednak to doktor po odbyciu z nami odpowiedniej rozmowy, będzie w stanie określić, do której metody się kwalifikujemy. Najistotniejsze jednak w tym wszystkim jest troszczenie się o swoje zdrowie, dlatego jak najprędzej powinniśmy podjąć właściwe kroki, aby mieć szansę zmniejszyć swoją wagę.