Co można zrobić, gdy mamy kłopot z pęcherzem moczowym? Jakie leki używać? Czy istnieją domowe metody na te problemy?

Ze względu na pełnioną funkcję, pęcherz moczowy jest szczególnie narażony na działanie toksyn i bakterii. Efekt? Wiele chorób mających związek z nim może nam uprzykrzać życie, jest to zapalenie pęcherza moczowego czy zakażenie dróg moczowych. Choroby, drobne infekcje – oto kłopoty, które pojawiają się dosyć często.

kobieta

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Zaparcia i co jeszcze?

W szczególności groźną chorobą jest jednak rak pęcherza moczowego. Jakiego rodzaju dieta jest w stanie zmniejszyć ryzyko pojawienia się tej choroby? Po jakiego rodzaju produkty warto sięgać, ażeby zagwarantować pęcherzowi moczowemu możliwie jak najlepsze wsparcie? W profilaktyce tej choroby niezwykle ważną rolę spełniają produkty, jakie znane są z wysokiej zawartości witaminy C.

Ten post, to nieprawdopodobnie wciągający materiał? Jeżeli także tak uważasz, to zobacz na odmienny wątek, a nasza strona (http://gaster-sol.pl/pl/grupy-towarowe/sol-drogowa) sprawdzi się tu ogromnie.

Brokuły oraz szparagi są tu bardzo polecane. Grejpfruty czy pomidory, jako źródła tak cennej substancji, którą jest likopen, są kolejnymi składnikami diety wspierającej nasz pęcherz moczowy. Marchew oraz inne warzywa oraz owoce, w jakich jest beta karoten, to inne cenne składniki naszego menu.

tego rodzaju dieta będzie efektywnym wsparciem dla naszej kondycji. Niezwykle cennym wsparciem dla naszego pęcherza będzie również żurawina. Z powodzeniem toczy boje z bakteriami i pomaga utrzymać drogi moczowe w dobrej formie. Oczyszczony z bakterii pęcherz jest mniej narażony na rozwój licznych infekcji, zmniejsza się też ryzyko postępu choroby nowotworowej. Powinniśmy jednocześnie unikać takich czynników, z powodu jakich rak pęcherza moczowego może być coraz groźniejszy. Są to przede wszystkim papierosy, jakich palenie odbija się bardzo negatywnie na ogólnym stanie naszego zdrowia – w tym też na pęcherzu.

ból brzucha

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Jak walczyć z zapaleniem pęcherza moczowego?
Na te nieprzyjemności bardzo odpowiednie są także leki, typu UraFuraginum czy NeoFuragina. Takie leki (zobacz lactibiane) na pewno kupimy w dobrze wyposażonej aptece, stacjonarnej czy nawet internetowej. W takim miejscu bardzo łatwo też jesteśmy w stanie nabyć różnorodne inne leki, jak tabletki ziołowe na żylaki. Oczywiście, przed korzystaniem z takich leków należy zaznajomić się z ulotką oraz składem, aby sobie nie zrobić krzywdy. Taka zasada obowiązuje przy okazji różnorodnych lekarstw, jednakowoż jest najbardziej konieczna, jak mówimy o bardziej problematycznych schorzeniach. Kłopoty z pęcherzem to mogą być właśnie takie poważne utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie