Czy występuje różnica między dentystą a stomatologiem? Czy wydaje się to być sztuczny, a może jednak słuszny podział?

Sporo osób miewa duże wątpliwości i nie wie dokładnie, czym różnić się dentysta od stomatologa. Ta wątpliwość z reguły wyrażana jest na różnego rodzaju forach internetowych, a także portalach. Co interesujące, z tego typu zapytaniami spotykają się także sami lekarze stomatolodzy ze strony przychodzących do nich pacjentów. Tymczasem odpowiedź na takie pytanie jest dość łatwa.

fotel i sprzęt stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź może zaskakiwać, lecz prawdą jest, iż obaj specjaliści niczym się nie różnią. Nie ma znaczenia czy jest to dentysta z niewielkiej albo też większej miejscowości, czy dentysta Ursynów- sprawdź: dentysta Warszawa Ursynów. Niejasność więc wynika stad, iż nasz język jest faktycznie bogaty. Dlatego też w wielu sytuacjach jedną z rzeczy określa się paroma definicjami. Dlatego też lekarz dentysta oraz lekarz stomatolog, to dokładnie ta sama osoba i identyczny zawód. Osoba mająca zawód lekarza dentysty ma specjalne uprawnienia do używania w praktyce wiedzy z zakresu działu medycyny, którą nazywamy stomatologią.
W Polsce ograniczone prawo do świadczenia takiego zawodu razem z tytułem lekarza dentysty otrzymuje się po ukończeniu jednolitych studiów na poziomie magisterskim na kierunku lekarsko-dentystycznym. Takie studia robi się przez pięć lat, można wybrać się na nie na jedną z kilku polskich uczelni medycznych. Pomimo iż są to studia magisterskie, to standardowej pracy się w trakcie studiów nie pisze.

Interesujący tekst? Jeśli tak uważasz, wcześniejsza strona także przedstawia wartościowe źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej tematyki.

Zamiast tego do otrzymania całkowitego prawa do świadczenia zawodu lekarza stomatologa niezbędne będzie zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym, jak również odbycie stażu podyplomowego, który trwa przez rok. W samej stomatologii wyróżnić możemy kilka specjalności lekarskich. Najbardziej powszechne oraz często spotykane są protetyka, stomatologia ze specjalizacją dziecięcą, endodoncja jak i ortodoncja.

ortodotna podczas zabiegu

Autor: Aine
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodoncja jest działem stomatologii, który skupia się na zapobieganiu występowania wad zgryzu jak również ich naprawie. Pacjentami takich specjalistów, na przykład ortodonta Warszawa Ursynów , są zarówno dzieci, młodzież, ale i osoby dorosłe (ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/). Najczęściej lekarze tych kilku specjalności ściśle ze sobą współpracują dla dobra pacjenta oraz ustalają najlepsze dla pacjenta leczenie. W ten sposób można osiągnąć faktycznie zadowalający efekt. Oprócz tego sam pacjent czuje, iż zajęto się nim kompleksowo i w profesjonalny sposób.