Nie daj się początkowym symptomom depresji, przekonaj się jak z nią wygrać. Zobacz, co można zrobić

Jak jest wspaniałe lato to nie ma co narzekać na nadmiar słońca, gorzej jak nadchodzi okres jesienno-zimowy, bo wtedy rozpoczyna się powolny spadek nastroju. Niekiedy nie jest powolny lecz spada na łeb na szyję, jak ciśnienie atmosferyczne. Popadamy więc w przygnębienie, w coraz większą niechęć do wszystkiego, na żadną aktywność nie mam ochoty, a życie objawia nam się coraz bardziej jako cierpienie.

smutek

Autor: Oliver Vogler
Źródło: http://www.flickr.com
Jak aż do tego dojdzie, to powinniśmy pomyśleć czy nie doświadczamy pierwszych oznak depresji. Ta nieprzyjemna choroba dotyka coraz większej ilości osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a nawet życia. Nierzadko osoby z głęboką depresją popełniają samobójstwo. Wiadomo, już takie skrajne przypadki mają miejsce znacznie rzadziej niż delikatna odmiana depresji, mimo to warto od razu zauważyć jej pierwsze oznaki, by móc właściwie działać. Z drugiej strony warto pamiętać, że standardowe oznaki smutku to coś zwyczajnego.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć informacje na ten temat, więc kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (www.apteczka-madrali.pl/) wiadomości, które są Ci konieczne.

Zamiast je tłumić powinniśmy je akceptować. Trudno jednocześnie obecnie zgadzać się na smutek, ponieważ wszędzie musimy być szczęśliwi, “happy”, jak wyśpiewuje popularny muzyk Pharell Williams. Pamiętajmy więc, iż każdy z nas doświadcza przygnębienia i nie jest od razu objaw depresji.

Jak więc odróżnić zwyczajny smutek od pierwszych symptomów depresji? To proste. Depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to znaczy, iż nie mamy siły do żadnych czynności, nie możemy podnieść się z łóżka i są to objawy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, możemy powiedzieć obrazowo, a dotknięta nią osoba odsuwa się od swojego dotychczasowego funkcjonowania, a nawet zaprzestaje wychodzić z domu. Jak poradzić sobie z depresją? Do łagodnych odmian najkorzystniej stosować naturalne metody. Bardzo dobrze działa specjalna lampa, kiedy niedobór światła jest tak duży, że mamy wszystkiego dosyć.

Leczenie depresji światłem jest idealnym sposobem na polepszenie humoru i już parę tego typu kuracji gwarantuje rezultaty (poznaj ofertę). W sytuacji jednak, kiedy jest bardzo źle najlepiej zgłosić się do psychologa lub psychiatry. Być może przez pewien okres będziemy zmuszeni chodzić na psychoterapię i przyjmować jednocześnie odpowiednie lekarstwa. Podczas takiej terapii wielu lekarzy zaleca aktywność dodatkową, czyli zmuszanie się do biegania czy chodzenia i właśnie leczenie depresji światłem.