Szlafroki męskie – przeznaczone dla tych mniejszych, a także tych większych

Jak to bardzo dobrze wiemy ubrań nigdy nie dosyć, dlatego właśnie co roku, co sezon, ukazują się całkowicie nowe trendy no i co jakiś okres czasu obmyślane są coraz to bardziej nowe rodzaje okryć.

Jak by to jednakże nie było, zdecydowanie dużo większą różnorodność ubrań posiadają dziewczyny. W czasie, kiedy u mężczyzn występuje jakiejś rzeczy jeden rodzaj – tak jak w interesujących nasze osoby dzisiaj szlafrokach – u kobiet powstało ich kilka rodzajów o przeróżnych nazewnictwach. Czy to oznacza, iż ubrania męskie – w naszym przypadku szlafroki – bywają w jakikolwiek sposób gorsze?
akt - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
oświetlenie led

Autor: Solarbotics
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma w głowie całkiem inny typ męskości – to dlatego coraz to bardziej poszerzają się trendy typowo męskie no i to w coraz bardziej niespodziewanej strony. Jednak wielu nadal posiada bardzo podobną koncepcję, która to nadal dominuje pośród patrzących. Otóż facet powinien być „męski” – silny, dobrze zbudowany no i tak naprawdę typ ubrań jaki nosi winien być silniej minimalistyczny, a więc zero niepotrzebnych ozdóbek, czy też po wstawianych kolorów. To właśnie z powodu takiego typu myślenia ubrania typowo męskie stoją trochę z tyłu za kobiecymi – co więcej sporej większości w ogóle to nie przeszkadza. Biorąc dla przykładu napomknięty wcześniej szlafrok męski, możemy się przekonać, że pomimo iż „szlafrok to szlafrok”, to w zupełnie niczym nie ustępuje tym kobiecym. Damskie szlafroki bywają zazwyczaj wykonywane z dokładnie tych samych materiałów co te męskie – mają jednak bogatsze wzornictwo oraz kolorystyki. Z drugiej strony, pomimo tego, męskie szlafroki zupełnie niczym im nie ustępują.

Dlaczego? Albowiem porządnie dobrany ma możliwość pokazać mężczyznę z dobrej strony, uwidaczniając własnie jego wspomnianą „męskość”, którą każdy z nich – nawet i jeżeli lubi bardziej fantazyjne rzeczy – pragnie ukazać.