W jakiej odzieży na polowanie?

Myślistwo to szeroko otwarte oczy na naturę i respektowanie jej praw. Aby umożliwić myśliwym jak najbardziej bezpieczne wykonywanie obowiązków, konieczna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki pojawia się po wielogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, a spora ilość przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (szukasz kurtek myśliwskich?) są „ciche”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą gamę jaśniejszych odcieni i fasonów. Znajdziemy koszule myśliwskie (myśliwskie koszule na w kratę i wizytowe które z pewnością nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli będzie pasował krawat z myśliwskimi motywami.

Jeśli potrzebujesz analogicznych informacji, co te zaprezentowanie w tym wpisie, to w artykule znajdującym się tutaj na pewno je odnajdziesz.

Interesującym okryciem na koszulę jest kamizelka – polarowa na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania.

Odpowiednio dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to to priorytet. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale też o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy w sieci proponują buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Pasjonaci myślistwa znajdą tam także buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.