Masz kłopot z oczami? Przeszkadza ci to w codziennym funkcjonowaniu. Zobacz co możesz zrobić

Twoje oczy bolą, są jakby zaczerwienione? Masz uczucie piasku pod powiekami? Większość z nas miała dość zbliżone objawy, gdyż długa praca przy komputerze, klimatyzacja w pomieszczeniach, a nawet zbytnio częste oglądanie telewizji powoduje to, iż odczuwamy nadmierną suchość oraz podrażnienie gałki ocznej. Co możemy z tym zrobić?

Oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Wbrew pozorom łzy mają bardzo ważną rolę w oku, a co za tym idzie w samym procesie widzenia. Film łzowy równa małe nierówności na powierzchni rogówki, co sprawia, że jest ona przezroczysta więc zostawia swoje właściwości optyczne.

Sprawdź bez marudzenia ten wpis z witryny (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/) prezentującego zbliżone posty, gdyż on z pewnością także jest warty Twojej uwagi.

Ponadto łzy wypłukują malutkie ciała obce a także mają funkcje przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. To dlatego powstaje wyraźny obraz na siatkówce, a my możemy widzieć z właściwą ostrością.

Dodatkowo łzy odpowiadają za wyczyszczenie powierzchni oka z zanieczyszczeń, a także za odżywianie wierzchnich powłok rogówki, dzięki czemu zmniejsza się tarcie powiek na powierzchni oka w czasie mrugania, a my nie czujemy z tego powodu dyskomfortu. Powodem suchości może być nie tylko zbytnio niewystarczająca ilość łez, ale też ich niezbyt dobry skład. Destrukcyjnie na oczy – sprawdź promocje na : Okulus – wpływa dym (także papierosowy), kurz, ale też wiatr i słońce, a jednocześnie ogrzewanie i za bardzo suche powietrze w pomieszczeniach, stąd ważne jest, by zagwarantować im odpowiedni poziom nawilżenia oraz umożliwić tym samooczyszczanie. Warto o tym poczytać i poznać opinie innych osób – .

Najlepsze na te problemy są krople, no ale jakie krople do oczu wybrać? Wybór kropli najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, ponieważ obecnie na rynku jest bardzo znaczna gama preparatów nawilżających, które różnią się pomiędzy sobą składem, zawartością konserwantów, a także długością przydatności do zastosowania po otwarciu.

Takie krople do oczu to połączenie wody i tzw. polimerów, które posiadają zdolność do utrzymywania wody na powierzchni oka i to od nich właśnie zależy jakość kropli. Dosyć znanym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, jaki oprócz tego, że zapewnia właściwy poziom nawilżenia powierzchni oka jest naturalnym składnikiem jego struktur. Dość często w celu zwilżenia oczu stosuje się roztwór soli fizjologicznej w ampułkach, jednocześnie nie jest to środek zapewniający długotrwały rezultat nawilżenia, nie sprawdzi się na dłuższą metę.