Z jakiego powodu możliwości franczyzy wpływają na współczesny farmaceutyczny rynek w naszym kraju.

Nie ma praktycznie osiedla, na którym by nie było co najmniej kilku aptek, a często będzie ich znacznie więcej. Czy w takiej ilości są potrzebne, to inna rzecz, niemniej jeśli w takiej ilości działają, to z pewnością im się to będzie opłacać. I faktycznie, prowadzenie swojej apteki cały czas będzie bardzo interesującym pomysłem na swój biznes, zwłaszcza jeśli nawiąże się współpracę z siecią franczyzową.

załóż własną aptekę!

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Jednak nie jest to wcale interes łatwy do prowadzenia, zarówno od formalnej, jak i biznesowej strony, bo konkurencja na nim jest ogromna. Apteki powinny spełnić wiele formalności związanych z przepisami medycznymi, sprzedaż medykamentów i leków potrzebuje przecież odpowiednich pozwoleń, więc tu nie ma miejsca na żadne błędy i niedociągnięcia. Jeżeli natomiast będzie chodzić o konkurencję, to pojedyncza, samodzielnie działająca apteka ma znacznie mniejsze możliwości osiągnięcia sukcesu, niż apteka działająca w jakiejś zorganizowanej sieci, więc zupełnie zrozumiałe jest że franczyza apteki staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Sprawdź warunki na

franczyza

Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilka franczyzowych sieci skupiających większość działających aptek. Do franczyzy mogą przystępować działające już, nie zrzeszone wcześniej punkty, ale również nowe apteki, jakie dopiero planują wystartować z działaniem. Franczyza ma wiele zalet dla aptek które są w niej zrzeszone, najważniejsze z nich to możliwość dużego obniżeFranczyza fajne www.nowafarmacja.com.pl/franczyza/nowa-farmacja-w-mediach/ów zaopatrzenia, a oprócz tego działanie pod szyldem cenionej marki, która ma spore możliwości na reklamę i promocję. Apteki które przystępują do franczyzy muszą dostosować swój wygląd do wymagań grupy, muszą też płacić określone opłaty, ale w zamian korzystać będą mogły ze wszystkiego, co franczyza może zaproponować. Dla aptek (link do strony) niezrzeszonych bardzo dobrym rozwiązaniem będą także grupowe zakupy, są one coraz bardziej popularne w środowisku aptekarskim. Dobrze działająca grupa zakupowa aptek (czytaj koniecznie) może załatwić u dostawców bardzo przystępne ceny, tak więc tego typu pomysły cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli takich placówek.