
Początkowo wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane i ryżowe, wykluczając przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (rozszerzanie diety).
Jeżeli maluch zainteresuje się smakiem jego nowego posiłku, możemy wprowadzić kaszki mleczno – ryżowe, które przygotowujemy na samej wodzie. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu proponować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, a także bogatą w witaminy owsiankę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dużo na ów temat, to przejdź na naszą nową stronę i dowiedz się i sprawdź (https://www.dermamed.com.pl/oferta/venus-legacy-lifting-ciala) czegoś interesującego o tym wątku.
Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę półpłynną, łatwiejszą do połykania. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów .
Pamiętajmy, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga na co dzień odpowiedniej dawki składników odżywczych. Części z nich możemy dostarczyć mu właśnie w postaci kaszki. Ich formuła opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy znakomicie znają potrzeby dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż dajemy mu zdrowie i radosny uśmiech.