Którą kaszkę dla naszej pociechy zakupić?

Z sokiem malinowym, bananowa czy też waniliowa? Mleczna, ryżowa ewentualnie wielozbożowa? Kaszek zadedykowanych dzieciom jest tak dużo, że ciężko się zdecydować. Którą kupić?

Kaszki dla niemowląt

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com
Fundamentalną sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia drukują na paczce istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można dostarczać maluszkowi dany produkt. Jednak nie zawsze musimy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z podawaniem nowych produktów nie musimy się spieszyć. Jeśli lekarz do którego mamy zaufanie nie wyda polecenia innego postępowania, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną po czwartym miesiącu.

Początkowo wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane i ryżowe, wykluczając przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie sporządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (rozszerzanie diety).

Jeżeli maluch zainteresuje się smakiem jego nowego posiłku, możemy wprowadzić kaszki mleczno – ryżowe, które przygotowujemy na samej wodzie. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej nieznane mu smaki możesz mu proponować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, a także bogatą w witaminy owsiankę.

Niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdą kaszkę przyrządzamy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Decydujemy się na tę gęstość, która wyjątkowo pasuje naszemu dziecku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dużo na ów temat, to przejdź na naszą nową stronę i dowiedz się i sprawdź (https://www.dermamed.com.pl/oferta/venus-legacy-lifting-ciala) czegoś interesującego o tym wątku.

Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę półpłynną, łatwiejszą do połykania. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów .

Pamiętajmy, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga na co dzień odpowiedniej dawki składników odżywczych. Części z nich możemy dostarczyć mu właśnie w postaci kaszki. Ich formuła opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy znakomicie znają potrzeby dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż dajemy mu zdrowie i radosny uśmiech.