Kochajmy to co wyprodukowane w Polsce

Od wielu lat zalewa nas ogromna ilość produktów zza granicy. Ubrania, obuwie, zabawki, sprzęt użytku domowego, nawet pluszowa owca kupiona na Krupówkach i figurka słynnego krakowskiego smoka nie zostały wyprodukowane w Polsce.
Mimo że ciężko w to uwierzyć, jest to szczera prawda.

Kto nie wierzy, niech sprawdzi na szklance w której pije codziennie herbatę lub niech zobaczy na t shirt z orłem, który dostał na urodziny. Większość rzeczy, które są w sprzedaży, zostało wykonanych w Azji przez dzieci lub słabo zarabiające. Pomijając ten wątek, należy być świadomym, że kupując te rzeczy nie przyczyniamy się do rozwoju polskich firm. Także w przypadku polskiej żywności można zauważyć smutną prawdę. Wiele polskich wytwórni zostało sprzedanych z różnych powodów, często żeby ochronić je przed zamknięciem. Czy naprawdę nie mamy nic do zaoferowania? – .
t shirt z orłem

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście w ostatnim czasie powstało wiele nowych zakładów produkujących produkty stuprocentowo polskie.

Odczuwasz, że ten artykuł jest interesujący, ale chcesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie zwlekaj – wejdź w ten link i idź do źródła.

Wśród polaków zapanowała moda na kupowanie swojskich towarów. Dzięki temu wyżej wspomniana koszulka z orłem, może być całkowicie polska. Począwszy od nici, poprzez tkaninę, aż po grafikę zaprojektowaną przez miejscowego grafika. Zwolennicy towarów importowanych jako najważniejszy argument wymieniają cenę. To prawda, gdyż ubrania z Chin czy Bangladeszu są dwa razy tańsze ale jest to spowodowane kiepską jakością albo złym traktowaniem pracownika – .

Jakość naszych produktów jest lepsza od tej zagranicznej. I mimo że ciężko byłoby otaczać się tylko przez to, co polskie, dobrze jest pokochać gatunkowość i bogactwo rodzimych wyrobów.