Kochajmy to co wyprodukowane w Polsce

Od wielu lat zalewa nas ogromna ilość produktów zza granicy. Ubrania, obuwie, zabawki, sprzęt użytku domowego, nawet pluszowa owca kupiona na Krupówkach i figurka słynnego krakowskiego smoka nie zostały wyprodukowane w Polsce.
Mimo że ciężko w to uwierzyć, jest to szczera prawda.

Kto nie wierzy, niech sprawdzi na szklance w której pije codziennie herbatę lub niech zobaczy na t shirt z orłem, który dostał na urodziny. Większość rzeczy, które są w sprzedaży, zostało wykonanych w Azji przez dzieci lub słabo zarabiające. Pomijając ten wątek, należy być świadomym, że kupując te rzeczy nie przyczyniamy się do rozwoju polskich firm. Także w przypadku polskiej żywności można zauważyć smutną prawdę. Wiele polskich wytwórni zostało sprzedanych z różnych powodów, często żeby ochronić je przed zamknięciem. Czy naprawdę nie mamy nic do zaoferowania? – .
t shirt z orłem

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście w ostatnim czasie powstało wiele nowych zakładów produkujących produkty stuprocentowo polskie.

Odczuwasz, że ten artykuł jest interesujący, ale chcesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie zwlekaj – wejdź w ten link i idź do źródła.

Wśród polaków zapanowała moda na kupowanie swojskich towarów. Dzięki temu wyżej wspomniana koszulka z orłem, może być całkowicie polska. Począwszy od nici, poprzez tkaninę, aż po grafikę zaprojektowaną przez miejscowego grafika. Zwolennicy towarów importowanych jako najważniejszy argument wymieniają cenę.

Jeśli poszukujesz innych informacji na opisywany temat, to również rzuć okiem na (http://www.kamea.pl/kapelusz-damski) analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

To prawda, gdyż ubrania z Chin czy Bangladeszu są dwa razy tańsze ale jest to spowodowane kiepską jakością albo złym traktowaniem pracownika – .

Jakość naszych produktów jest lepsza od tej zagranicznej. I mimo że ciężko byłoby otaczać się tylko przez to, co polskie, dobrze jest pokochać gatunkowość i bogactwo rodzimych wyrobów.