Jak sandały mogłyby gwarantować ochronę palców swojego użytkownika?

Gdy nabywamy nowe buty, w sklepie zdaje się nam, że są one wprost idealne. Niestety czasem bywa tak, że należy je na początku ich używania trochę rozchodzić, a do takiego czasu na naszych stopach zjawiają się nieco dotkliwe odciski.

Do czasu, gdy nie wyleczymy tych drobnych dolegliwości, musimy przecież w czymś chodzić. Interesującym rozwiązaniem wydają się być sandały, choć oczywiście jedynie na Lato. Są modele, jakie określa się jako sandały turystyczne. Wyprodukowane są ze sztucznej, wodoodpornej skóry. Charakteryzuje je pewna, giętka budowa z podwójnym zapięciem, które można dodatkowo regulować. Do zapinania sandałów można zastosować rzep lub tradycyjnej sprzączki. Aby zapewnić luksus użytkowania, zelówka tego typu butów może być stworzona z odprowadzającej zawilgocenie pianki oraz wkładka z szybkoschnącej mikrofibry. Przód takich butów mógłby gwarantować ochronę palców poprzez wykorzystanie podwyższonego, gumowego otoku. Jeżeli dodatkowo mają zrobioną z kauczuku oraz odporną na starcie wyprofilowaną podeszwę, mogą zagwarantować wygodę nawet w warunkach dosyć nierównego terenu.
kobiety

Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennym rodzajem tego typu obuwia, mogłyby być między innymi wykonane z elastycznego neoprenu sandały sportowo-trekkingowe. Posiadają one montowane wewnątrz poduszki wykonane ze wspomnianego surowca, co zapewnia noszącej je osobie bardzo dużą wygodę. Jeszcze innym przykładem mogłyby być sandały (kliknij odnośnik) przeznaczone dla osób, jakie podczas własnych letnich wędrówek mają częsty kontakt z wodą. Mają one specjalną zrobioną z polimerów podeszwę, która jest odporna na ubijanie oraz zmianę kształtu.

Z drugiej strony taka podeszwa doskonale amortyzuje, a równocześnie jest wyjątkowo mocna. Wyściółka w tego typu butach jest zrobiona z mieszanki mikrofibry oraz poliuretanu. Materiał taki nie nasiąka wodą i szybko wysycha.