Dlaczego już od małego należy dbać o zęby, z jakiego rodzaju problemami trzeba się liczyć w przypadku zaniedbań.

Większość maluchów słyszy każdego dnia, że powinny dokładnie umyć swoje zęby. I większość z nich niestety nie do końca właściwie te zęby myje, bo jest to albo za krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz z premedytacją nie pamiętają o tym, idąc do łóżka bez ich wyczyszczenia, co niestety nie jest właściwe, bo właśnie w w nocy, kiedy nie będzie naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Sprzęt dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli do tego się dorzuci codzienne niewłaściwe odżywianie, oparte głównie na dużej ilości słodyczy i napojów z cukrem, to przepis na kłopoty z próchnicą na starsze lata gotowy. Z tego też powodu trzeba już od młodych lat ukształtować w dzieciach odpowiednie zachowania i kontrolować, aby czyściły żeby w odpowiedni sposób, a oprócz tego systematycznie odwiedzać dentystę na przeglądy.

W czasie nich stomatolog dokładnie oceni stan zębów, a jeżeli będą jakieś dziury, to zaplanuje najlepsze leczenie. W przypadku małych dziurek ich załatanie jest tanie i szybkie, więc warto się tym zająć w miarę szybko a nie czekać, jak problemy się powiększą. Sporo osób nie pilnując stanu zębów doprowadza jednak do tego, że w pewnym momencie są one tak zniszczone, że nadawać się będą albo do wyrwania, albo do leczenia kanałowego.

Szczęśliwie współczesna technika stomatologiczna radzi sobie z tego typu przypadkami, choć w praktyce protetyka – protetyka płock – Wałbrzych sporo kosztuje, znacznie taniej wychodzi jednak systematyczne pilnowanie stanu zębów. Zaleczenie niewielkiej dziurki to najczęściej koszt kilkudziesięciu złotych i tylko jedna wizyta na fotelu, zaś na odbudowę całego zęba można wydać przynajmniej pięćset złotych, a nierzadko i parę tysięcy.

Z dużymi wydatkami liczyć się także należy, jeżeli ktoś będzie chciał poprawić sobie ustawienie zębów w ustach i ich wyprostowanie. W naszym systemie lecznictwa bezpłatny ortodonta Wałbrzych będzie przysługiwał jedynie nastolatkom do lat trzynastu, więc jeśli ktoś będzie chciał później założyć aparat na zęby, to on także kosztuje co najmniej półtora tysiąca złotych.