Codzienna pielęgnacja ciała w kobiecym i męskim wydaniu. Rzecz o najczęstszych nawykach Polaków

Według powszechnych opinii to panie przodują w nabywaniu, a nawet kolekcjonowaniu różnych kosmetyków. Dwudziestolatki chętnie przeglądają zasoby sieci, by przekonać się, jakie kremy pod oczy, szampony do włosów albo płyny pod prysznic rekomendują ich rówieśniki.

Okazuje się ponadto, że w sklepach można już z łatwością kupić kosmetyki, a ściślej perfumy, szminki i cienie stworzone z myślą o dziewczynkach. W ten sposób od dzieciństwa reprezentantki płci pięknej kształtują swoje nawyki i za kilka albo kilkanaście lat stają się wiernymi klientkami osiedlowej drogerii.
jak golić brodę

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA
Jesienne trendy FM GROUP

Autor: FM GROUP
Źródło: FM GROUP
Natomiast panowie często nawet nie posiadają porządnej kosmetyczki, a opakowania z żelami pod prysznic i przybory do golenia trzymają na półeczce w pobliżu łazienkowego lustra. Ograniczone potrzeby niekoniecznie wynikają z ekonomicznego modelu życia. Mężczyźni po prostu skupiają się głównie na goleniu zarostu oraz codziennej kąpieli lub porannym prysznicu. I z pewnym politowaniem spoglądają na swe urodziwe partnerki, które spędzają przed lustrem przynajmniej 120 minut każdego dnia.
O ile faceci w sile wieku w zasadzie nie zastanawiają się, jak golić brodę, o tyle nastoletni dżentelmeni stają przed niemałym dylematem. Sklepowe regały uginają się pod dużym ciężarem rozmaitego rodzaju kosmetyków, a i przyborów do golenia tak naprawdę nie brakuje. Wśród dostępnych specyfików i akcesoriów znajdują się Produkty dla zdeklarowanych koneserów, jak i czterdziestolatków żyjących w ciągłym biegu. Ogromne znaczenie ma tu cena kosmetyków, lecz kiedy ktoś od zawsze kupował droższą wodę po goleniu, to z takiego przyzwyczajenia raczej zbyt łatwo nie zrezygnuje.
Różnego rodzaju kosmetyki zdają się być idealnym pomysłem na podarunek, choć czasami trudno trafić w gust niektórych dam i co poniektórych panów, a zwłaszcza wtedy, kiedy używają oni tylko produktów konkretnej firmy.

Jeśli jednak trzydziestolatek dostanie ekskluzywne mydło do golenia razem z całym zestawem niezbędnych akcesoriów, to niekoniecznie zechce go używać. Na szczęście tego typu podarunki można od razu schować do szafy i za kilka tygodni ofiarować swojemu najlepszemu przyjacielowi w dni jego imienin bądź z okazji ważnego jubileuszu.