W jaki sposób dobrać właściwą biżuterię tak, aby pasowała do wszystkiego?

Rynek towarów biżuteryjnych rozwija się w naszym kraju niezwykle prędko. Z roku na rok widzimy coraz więcej handlarzy składników do wyrobu ozdób. Sklepy jubilerskie rosną na każdym rogu bardzo szybko.

Zabawa karnawałowa

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Do najbardziej popularnych przedmiotów z kategorii biżuteria damska wlicza się klipsy, naszyjniki, bransoletki. Mogą być one sprzedawane pojedynczo albo w kompletach. Co poniektóre modele klejnotów pozwalają na pewne modyfikacje np. zamianę składników kolczyków czy też łączenie pierścionków. W dowolnej kasetce mógłby odnaleźć się zestaw paru składników, które zawsze zostaną śliczne. Warto zainwestować w prosty złoty naszyjnik, który ozdobimy zamiennymi wisiorkami w miarę zmieniania się modowych trendów. Ponadczasowym wyjściem jest także sznur pereł albo jedna perła w formie prostej zawieszki. Także proste srebrne kolczyki przydadzą się wielokrotnie.

W najwyższym stopniu cenna jest biżuteria powstała na bazie złota. Niezmiennie od lat złote dekoracje są najdroższą i najbardziej cenioną biżuterią. Zakupując złoto należałoby starannie sprawdzić próbę stopu, jaka powinna być odciśnięta na samej ozdobie. Przedmiot wykonany z czystego złota byłby za miękki, dlatego też do stopu dokładane są odmienne metale. Złoto daje wiele możliwości połączenia z kamyczkami i pozostałymi tworzywami. Można je również barwić. Dobrym kompromisem między ceną a jakością, są towary wyprodukowane ze srebra. Odcień srebra prawidłowo współgra z większością kamieni szlachetnych. Od niedługiego czasu niezwykle znana jest także platyna.

Z powodu na dużą trwałość jest przede wszystkim używana do wykonywania obrączek. Barwa przypomina srebro, ale jest ciemniejsza i głębsza. Platyna jest zalecana zwłaszcza alergikom, ponieważ bardzo rzadko uczula.