Kolczyki – rodzaj biżuterii, który przenigdy się nam nie nudzi, niezależnie od naszej płci!

Ozdabianie własnego ciała bywa swojego rodzaju „tradycją”, która funkcjonuje tak właściwie od samych początków dziejów ludzi oraz do tej pory możemy ją odnaleźć nawet w krajach trzeciego świata, w których słowo „cywilizacja” sięga niewiarygodnie rzadko, a jeżeli nawet to jest traktowana bardzo wrogo.

Pośród najmocniej widocznych oraz znanych ozdób, niezależnie od swojego pochodzenia czy tez nawet i płci, są bez żadnych wątpliwości ciekawiące nasze osoby dziś kolczyki.
Biznesman

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom ozdabianie uszu jest oraz było zawsze niewiarygodnie popularne, dlatego właśnie ludzie podjęli decyzję by utworzyć całe linie takiego rodzaju przedmiotów, które to określili mianem: kolczyki biżuteria tego typu jak to można się zorientować po powyższym bywa noszona tak samo przez kobiety, jak również i mężczyzn, chociaż ci drudzy do tej pory bywają w zdecydowanej mniejszości. Istnieje bardzo sporo rodzajów kolczyków, które odróżnimy głównie ze względu na typ ich zapięcia, oraz surowiec, z jakiego to są stworzone. Ponad wszystko kupując kolczyki kierujemy się faktem, z czego są utworzone – wiele materiałów (w szczególności tych sztucznych, innych aniżeli złoto czy srebro), ma możliwość nas uczulać, przez co odczuwamy swędzenie i ból w uszach.

Dobrze jest, kiedy jesteśmy takiego rodzaju ludźmi (nie wszyscy posiadają uczulenia tego rodzaju), zainwestować w kolczyki ze srebra lub z któregoś z typów złota (tradycyjnego barwy żółtej lub białego), choć jak bardzo prosto się zorientować, te bywają już dużo droższe (chociaż srebro w porównaniu wraz ze złotem bywa zazwyczaj widocznie bardziej tanie). Co do samej kwestii zapięć, to obecnie najmocniej popularne bywają wkrętki, a także kolczyki „wkładane”, choć jeszcze nie aż tak dawno temu zaliczyć do nich można również było kolczyki „klipsy”.